JWRP מסע

מסע משותף של אמהות עם מהות וארגון JWRP המשלב אמהות ישראליות ואמהות מכל העולם. עשרה ימים של חוויות וביקור במקומות החשובים בישראל. מסע שישאיר חותם וחוויות בלתי נשכחות מהחיים בארץ ישראל.

שאלות נפוצות

עד כמה המסע כרוך במאמץ פיסי?

המסע עמוס מבחינת תוכן ולו"ז – הימים מלאים וגדושים בפעילות: אנו הולכים במסע 56-64 ק"מ, חוקרים את ירושלים "דרך הרגליים". ומטפסים במדרגות של צפת. כל זה כמו גם החום של מצדה – דורש מאמץ ניכר. חשוב לזכור גם, שהמסע מאוד מרגש ויכול להעלות הרבה רגשות שישפיעו על רמת האנרגיה שלך. אם את לא עוסקת בפעילות גופנית באופן קבוע, תשקלי להתחיל בפעילות שתעלה את הסיבולת הגופנית. אם יש לך בעיות רפואיות כלשהן, שתפי את הרופא שלך בלו"ז והתייעצי איתו. דברי עם מנהיגת העיר לגבי העניין.

איך אוכל לארוז באופן היעיל ביותר?

יש לארוז רק בגדים וחפצים הכרחיים מאחר ואפשר להעלות לאוטובוס רק תיק/מזוודה אחת גדולה עבור כל אחת.

האם תהיה אפשרות לכבס במשך המסע?

בתי המלון מציעים שירות כביסה. העלות היא עבור פריט והתשלום מתבצע ישירות למלון. יש משתתפות המביאות איתן סבון כביסה ואטבים כדי לכבס ולתלות לייבוש למשך הלילה.

האם יש ?WIFI

כן! יש WiFi בבתי המלון ובאוטובוסים. יש בתי מלון שבהם זה זמין בחדרים ויש בתי מלון שזה זמין בלובי.

כמה עולה המסע?

המסע עולה 750 ₪, הכוללים נסיעות, לינה, אוכל, הרצאות, כניסה לאתרים, ואמהות עם מהות גובה 220 ₪ שמכניסה את נשות המסע למסגרת הקהילה, סמסטר של "למידה והעצמה" ופעילות חברתית )עד 100 ₪(. אנו מציינים כי יש להביא איתכן כסף לטיפ לנהג האוטובוס והמדריך, וכמו כן, כסף לקניות אישיות )שוק בצפת, מחנה יהודה, ת"א...(.

האם המסע מסובסד?

כן, מאוד. משרד התפוצות מסבסד חלק וכן ארגון JWRP אחראי על תרומות לטובת המסע.

כמה ישנים בחדר?

בכל חדר ישנים 2.

הטיולים הם רק באוטובוס?

לא, ישנם ימים שבהם ישנה הליכה ולכן צריך לקחת את זה בחשבון. כמו כן, בשבת ההגעה היא אך ורק רגלית.

אם אני רוצה לנסות לשמור שבת האם תהיה לי אפשרות?

כן. המסע מאפשר לכל מי שרוצה, לשמור את השבת במלואה. החל מהתארגנות בבית המלון ועד בחירת מקומות המפגש במרחק רגלי,במהלך השבת.

אני אוכלת רק כשר. האם תהיה לי בעיה?

לא, האוכל במסע כולו כשר.

אני צמחונית / רגישה לגלוטן / טבעונית.. תהיה לי בעיה?

לא. תהיי את אחראית לציין את הנתון הזה בשלבים המתקדמים, ומנות מתאימות יחכו לך לאורך כל המסע.

האם זהו מסע מסיונרי, שמחזיר בתשובה?

לא! יש הרצאות בהן נלמד על ערכי היהדות וניתנת למי שמעוניינת אפשרות להרגיש ולקיים שמירת שבת כהלכתה, אך זוהי אפשרות ולא חובה. היופי שמתגלה במסע הוא ההכרה וההבנה שהערכים האוניברסליים של כבוד האדם מושתתים על היהדות אליה אנו משתייכים.

האם חובה להתלבש צנוע, בשמלות וחצאיות? אפשר להיות עם ג'ינס וחולצה?

לא. במשך השבוע ניתן להתלבש איך שרוצים. אנו מבקשים לכבד. אם נכנסים לבתי כנסת ולכותל או מתארחים בבתים של אנשים, אנו מבקשים לכבד אותם. אין שום חובת לבישת חצאיות או שמלות.

מה קורה עם טלפונים ניידים בשבת?

כמו שנאמר, אנו מבקשים לכבד. מאחר וניתנת אפשרות לשמירת שבת, ישנן שתי אפשרויות: האחת, למי שרוצה להתנסות בשמירת השבת, מוזמן להשאיר אותו בחדר או על מצב שקט ללא רטט לאורך כל השבת ולא להוציא אותו בפומבי. חשוב לנו מאוד לכבד את מי שאיתנו.

האם יש ציפיות כלשהן מאיתנו לאחר המסע?

ה- JWRP בונים קהילות של נשים בכל העולם ע"מ ליצור שינוי לטובה דרך ערכים יהודיים. המסע בנוי כך שתתחברי עם אמהות עם מהות ותהיה חלק פעיל במסגרת הקהילה לאורך השנה. יש ציפיה של מעורבות בתכניות, פעיליות ויזמים חבתריים. משתתפות מתחייבות לבוא לתכנית חדשית ו 5 פעיליות למשך השנה אחרי המסע.

האם יהיה זמן לשופינג?

כמובן! תהינה הרבה הזדמנויות לשופינג בירושלים, צפת ותל אביב.

היכן אני יכולה להשאיר חפצים בעלי ערך?

שמרי אצלך כל הזמן את הת.ז. שלך וכספך. אך כל שאר חפצי הערך יכולים להיות בכספות של בתי המלון. זיכרי: ישראל היא מדינה ידידותית מאוד והמסע אינו כולל ארועים שבהם צריכים תכשיטים.